Iz kulture u poduzetništvo

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Udruga Gareš’ki kulturni centar i Krugovi, Centar za edukaciju, savjetovanje i humanitarno djelovanje (kao partner) zajedno promoviranju društveno poduzetništvo u kulturnim djelatnostima. Na ovoj podstranici moći ćete saznati informacije o pokretanju društvenog poduzeća, strategijama djelovanja, ljudskim potencijalima kao resursu za održivost, uspješnom vodstvu i poslovanju te ostalim segmentima prelaska lokalne udruge u poduzeće.
Prihod koji će se pojaviti iz poduzetničke djelatnosti projekta biti će usmjeren za rad i razvoj udruge Gareš’ki kulturni centar, omogućavajući razvoj raznih programa u kulturi i time zadovoljavajući potrebe zajednice za kulturom i umjetnošću.
Projekt “Iz kulture u poduzetništvo” sufinancirala je Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.
Vrijednost projekta: 922.580,97 kn
Iznos sufinanciranja EU: 784.193,82 kn
Iznos sufinanciranja RH: 138.387,15 kn
Službena stranica projekta i nositelja: https://gkc-garesnica.eu/
Posjetite stranicu www.strukturnifondovi.hr za više informacija o mogućnostima financiranja sličnih projekata.
![]() |
![]() |
---|
O projektu Iz kulture u poduzetništvo
Povezani članci
Vijesti o projektnim aktivnostima
Kako se nositi s kritikom
Konstruktivna ili ne, s kritikom se treba znati nositi… Kritika je, baš kao i pohvala, dio života i rada, a nošenje s njom iznimno…
Mentalno zdravlje danas
Sada već sa sigurnošću možemo reći kako je 2020. godina bila zaista stresna, od globlane pandemije i lockdowna do prirodnih nepogoda poglavito potresa. U…
Perfekcionizam
Jedna od definicija perfekcionizma glasi: “osoba mora biti u potpunosti kompetentna, primjerena, talentirana, inteligentna i uspješna u svim mogućim pogledima, osnovni cilj i smisao života…
Mogu vs. ne mogu
Iako se svijet polako ponovno otvara i vraća u normalu osjećaji tjeskobe povezani s pandemijom kod mnogih su ljudi još uvijek jako snažni. Dodatno…
Što mogu učiniti kada mislim da gubim kontrolu?
Kada osjećamo da imamo jako dobru kontrolu nad svime što se događa u našem životu, to znači da su sve naše potrebe ispunjene, zadovoljene….
Mobbing na radnom mjestu
Treba odlučno reći ‘ne’ takvom ponašanju… Izraz mobbing dolazi od engleske riječi mob što znači rulja, svjetina, ološ, banda, bučno navaliti, nasrnuti na koga. Mobbing je…
Kreativnost
Kreativnost je pojava koja je često ispitivana, međutim o kojoj se toliko malo zna s velikom sigurnošću. Ipak, možda zbog svoje zagonetne prirode, privlači…
Učimo odgoditi reakciju
Koliko puta požalimo što smo u nekoj svađi planuli, što smo reagirali emocionalno, izrekli neku prijetnju i požalili iste sekunde…? Da su mi one…
Proces izlaska iz krize
“Prvo teba biti snažan, a tek zatim mekan.” Jack Welch Postupak izlaska iz krize ovisi o dubini krize i tipu nastanka iste. Razlikujemo…
Prepoznavanje poslovnih kriza
Poslovne krize su česta pojava koja se događa kada poduzeće ne ostvari zadovoljavajuću razinu poslovanja. To se događa radi vanjskih utjecaja na poduzeće, a…
Upravljanje ponašanjem zaposlenika u cilju jačanja uspješnosti
Upravljanje ponašanjem zaposlenika ili eng. Modyfying Bahaviour, vrlo je osjetljiv i važan alat za vođenje ljudskih potencijala. Njegova glavna svrha je poticati poželje oblike…
Učinkovito davanje povratne informacije zaposleniku
Povratna informacija zaposlenika, u mnogim se organizacijama koristi kao učinkovita za postizanje rezultata. Ponekad se samoprocjene učinka zaposlenika uspoređuju s procjenom menadžera, što…
Kako dobro upravljati evaluacijskim sastankom
Cilj sastanaka za pregled radne uspješnosti je ostvariti djelotvornu suradnju. On se postiže postavljanjem pravih pitanja, ostavljanjem vremena za promišljanje i odgovor, pažljivim slušanjem…
Postizanje angažiranosti kroz motivaciju
Angažirani i neangažirani djelatnik Angažirani djelatnik je onaj koji zna „ kakva je njegova uloga i što tvrtka očekuje od njih, kako bi očekivanja…
Teškoće i pogreške u procjeni radnog učinka
Postoje dvije grupe poteškoća u upravljanju radnim učinkom, prema Đorđević Boljanović i Pavić, 2001. Kada supervizor procjenjuje pojedinca, postoji mogućnost emotivne i subjektivne procjene….
Vještine pregovaranja – pshološki aspektI
Treća u nizu edukacija je održana 28.11.2020.u trajanju od 9 – 20h, s pauzom za ručak od 13-14:00h te dvije pauze od 15 minuta….
Za veće zadovoljstvo i poslom i životom
Nastoj raditi ono što voliš, slušaj svoje srce i slijedi svoju strast. Budu ono što jesi, ostani svoj/a. Svoje talente pretvori u proizvode i…
Mješovita pjevačka skupina „MedjuWodje“ Garešnica
Pokretačka snaga ove mješovite pjevačke skupine krije se u ljubavi prema tradiciji kako Hrvata tako i nacionalnih manjina u Hrvatskoj, a svojim nastupima oduševljava…
Metode za procjenu radnog učinka
Potrebno je odlučiti koje aspekte individualnih učinaka želimo mjeriti te potom odrediti metode za njihovo mjerenje. Najbolje je krenuti od analize ključnih kvalifikacija i…
Gareš’ki kulturni centar (GKC)- istinsko poštovanje narodne baštine
Gareš’ki kulturni centar (GKC) osnovan je 23. 09. 2004. Udrugu je osnovala obitelj Martinić s još nekoliko entuzijasta s ciljem očuvanja tradicijske baštine Moslavine, Bilogore…
Društveno poduzetništvo kao bitna komponenta razvoja poduzetničkih centara
Društveno poduzetništvo poslovni je pothvat koji se temelji na načelima društveno, ekološki i ekonomski održivog poslovanja, usmjerenog stvaranju dobiti koja se u cijelosti ili dijelom reinvestira…
Planiranje i budžetiranje u praksi
Predavač: Sanja Bogdan Pavlović Planiranje i budžetiranje u praksi, 19.11.2020. Kratki sadržaj predavanja: analize internog i eksternog okruženja (pestle, djelatnost, tržište, konkurencija, ranjivost, aktualna…
Društveno poduzetništvo 1 i 2
Društveno poduzetništvo je koncept koji pokreće stvaranje ekonomske i društvene vrijednosti kroz izgradnju novih vrijednosti i društvenih promjena koje zadovoljavaju potrebe i nude zapošljavanje…
Asertivna komunikacija na zadovoljstvo cijelog tima
Užurbano radimo, živimo, donosimo odluke pa i komuniciramo. Čini se kako stalno jurimo za nečime i to nam je postalo posve normalno. U svemu…
Lider ili menadžer, pitanje je sad
“Menadžeri reagriaju na promjene, lideri ih stvaraju. Menadžeri komuniciraju, a lideri ih nagovaraju. Menadžeri upravljaju grupom, lideri ju vode. Menadžeri odgajaju, a lideri se…
Održana edukacija “Vještine asertivnosti”
Prijavitelj projekta Garešk’i kulturni centar u suradnji s partnertskom udrugom Krugovi iz Zagreba su provli trening socijalnih vještina za članove udruge GKC koji…
Poduzetništvo u službi promjene pojedinca i organizacije
Poduzetnička inicijativa i mentalitet mogu mijenjati svijet. Nema boljeg mehanizma za pokretanje kreativnih poduhvata od poduzetničkog mentaliteta. Jeste li znali da Bill Gates, Ted…
Održana edukacija “Ključevi uspješne komunikacije”
Prosječna osoba gleda, a ne vidi, sluša, a ne čuje…dodiruje, a ne osjeća…hoda, a da toga nije svjesna…i govori, a ne promšlja. Ponedjeljak 23.11….
Žena kao uspješan menadžer
Raspored moći u menadžerskim pozicijama velikih korporacija pokazuje veću naklonjenost muškarcima. Muški otpor prema ženama u menadžerskim redovima veći je u Europi, nego u…
Ključna načela društvenog poduzetništva, 2. dio
Sudionička demokracija Sudionička demokracija je izravan oblik odlučivanja u kojem građani neposredno sudjeluju u donošenju odluka, za razliku, ili još bolje rečeno kao kvalitetna…
Ključna načela društvenog poduzetništva, 1. dio
Društveno odgovorno poslovanje Društveno odgovorno poslovanje predstavlja ključni dio ideje društvenog poduzetništva. Pa ipak, ono što se danas obično pod tim pojmom podrazumijeva u…
Kontinuirano praćenje i evaluacija zaposlenih
Važno je kontinuirano pratiti radni učinak zaposlenika, kako bi se pravovremeno reagiralo na moguće loše postupke, utjecalo na radnu izvedbu i postizanje zadanih ciljeva….
Edukacija “Upravljanje likvidnošću”
Odradili smo još jednu poduzetničku edukaciju na temu: Upravljanje likvidnošću. Edukacija se održala 20.11. u suradnji s predavačicom Sanjom Bogdan Pavlović. U današnjim ekonomskim okolnostima odluke…
Fiksna plaća ili stimulacija?
Osobe u radnom odnosu, kao naknadu za svoj rad od strane poslodavca dobivaju osobni dohodak, odnosno plaću. Dio tog osobnog dohotka isplaćuje se zaposlenoj…
Edukacija planiranje i budžetiranje u praksi
Naši edukanti nastavljaju učiti o pokretanju društvenog poduzeća, ovog puta uz edukaciju s temom: “Planiranje i budžetiranje u praksi”. Kratki sadržaj predavanja: analize internog…
Međuljudski odnosi na poslu
Korektan i profesionalan odnos najmanje je što smo dužni svojim kolegama na poslu. Za razliku od privatne sfere, na poslu ne možemo uvijek birati…
Uredska pravila
Malo humora, puno istine… Šef je uvijek u pravu. Ako misliš da je šef slučajno u krivu, vidi pravilo br. 1. Oni koji najviše…
Utjeha kulture
Da je pojam kulture teško definirati već je davno ustvrdio kulturni teoretičar Raymond Williams rekavši kako je „riječ kultura jedna od dvije ili tri…
Sam svoj poslodavac
U javnosti postoji posve kriva percepcija da privatni posao osigurava lagodan život… Upustiti se u poduzetničke vode nije nimalo jednostavno. To prije svega podrazumijeva…
Procjena radnog učinka- faze procesa
Proces praćenja radnog učinka važan za kreiranje i održavanje radnog okruženja kroz unapređenje vrijednosnog sustava organizacije, prilagođavanje promjenama, težnji za postizanjem ambicioznih ciljeva, ohrabrivanje…
Procjena radnog učinka- zašto je važna
Upravljanje radnim učinkom je proces kroz koji supervizori i provoditelji procjenjuju i dijele mišljenja o očekivanjima posla koja stavljaju pred zaposlenike, daju povratnu informaciju…
Najava predavanja “Ključevi uspješne komunikacije”
Idući tjedan održat će se predavanje o jačanju komunikacijskih vještina, u sklopu projekta “Gareški kulturni centar Garešnica”. Komunikacijskim vještinama podučit će nas Anita Šugić, magistica…
Postavljanje organizacijskih ciljeva
Ciljevi opisuju što se od organizacija, funkcija, odjela, timova i pojedinaca očekuje da će postići. Svaki uspješan menadžer shvaća njihovu važnost u postavljanju, provedbi,…
Poslovni odnosi i rješavanje konflikata
Odnos prema klijentima i poslovnim suradnicima određen je svrhom poslovanja. U poslovnom svijetu često se kaže da je “kupac kralj”. To znači da za…
Poslovna kultura i izgradnja kulturne strategije
Poslovna kultura značajan je čimbenik donošenja strateških odluka. Ona može na cjelokupno poslovanje djelovati pozitivno ili negativno. Donošenje odluka u poslovnom subjektu pod utjecajem…
Održana edukacija o društvenom poduzetništvu
U sklopu projekta “Iz kulture u poduzetništvo” održana je prva edukacija o poduzetništvu, 10. studenog s početkom u 14 sati. Edukaciju je vodila Sanja Bogdan…
Ljudski kapital, vrijednosti i motivacija za osnivanje poduzeća
Poduzetnitšvo je tema koja zaokuplja mnoge društve subjekte, posebno u doba društvenih kriza i promjena tržišnih kretanja. Poduzetnici u Hrvatskoj imaju značajnu društvenu ulogu,…
Početak projekta i sastanak s gradonačelnikom Garešnice
Dana 30.10.2020. garešnički je gradonačelnik, Josip Bilandžija primio predstavnike Gareš’kog kulturnog centra. Riječ je o prvom EU projektu kojeg u Garešnici provodi jedna udruga…
Uloge uspješnog lidera
“Uspjeh ne donosi uvijek sreću i zdaovoljstvo, ali sreća i zadovoljstvo donose uspjeh. Kad volite ono što radite, uspjeh je zagarantiran. “ (Albert Schweitzer) Vođe…
Ljubav prema kulturnoj tradiciji obitelji Martinić
Donosimo Vam priču o ljubavi prema glazbi, prema stvaralaštvu i hrvatskoj tradiciji. Bračni par zajednički je usmjerio snage i umijeće u širenju folklornih umjetnosti….
Kriteriji prepoznavanja društvenih poduzetnika (prema Nacionalnoj strategiji za razvoj društvenog poduzetništva za razdoblje 2015.-2020.)
Nacionalna strategija za razvoj društvenog poduzetništva definira osnovne ciljeve i aktivnosti za razdoblje 2015.-2020. kako bi se stvorio pravni, financijski i institucionalni okvir za…
Planiranje radnih mjesta
Uspjeh u poslu i poslovanju subjektivan je pojam koji ovisi o percepciji pojedinca i definiranju uspjeha. Uspješno odrađen posao je onaj koji je zadovoljio…
Harmonija traži jasnoću ciljeva i vizije
Alica upita Mačku kamo vodi neki put. “Ovisi o tome kamo želiš stići”, mudro odgovara Mačka. “Tek kada znaš kuda ideš, ima smisla birati…
Mentalni sklop uspješnih ljudi
Biti poduzetnik znači biti poduzetan, kreativan, imati viziju, biti spreman riskirati i suočavati se s problemima, ići protiv struje ako treba, preuzimati odgovornost, biti…